Przeskocz do treści

WTZ Pomost

logo wtz pomostWarsztat Terapii Zajęciowej POMOST
ul. Pamiątkowa 28a piętro 2
61-505 Poznań
tel. (61) 832 00 52
kom. 665 333 962
e-mail: wtzpomost@interia.eu
facebook: WTZ POMOST

Kto może się zapisać na zajęcia WTZ Pomost?

Z rehabilitacji społecznej i zawodowej w WTZ Pomost korzystają osoby po 18 roku życia, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Czy jeśli moje dziecko chodzi jeszcze do szkoły, to mogę zapisać syna/córkę na listę oczekujących?

Tak, zapisać na listę oczekujących można w dowolnym terminie, ale przyjmiemy Państwa syna/córkę gdy będzie już absolwentem, zakończy swoją edukację.

Czy jeśli moje dziecko/podopieczny już od dawna przebywa w domu, mogę zapisać je/go na zajęcia?

Oczywiście, nasza placówka pomaga aktywizować społecznie i rozwijać te osoby , a także zapobiegać pogarszaniu się ich kondycji psycho-fizycznej, odciąża opiekunów , dostarcza bezpłatnej profesjonalnej pomocy na co dzień.

Pracowałem/am, ale straciłem/am pracę czy mogę się zapisać na warsztaty?

Tak, pomożemy Ci wrócić do formy i znaleźć lepszą pracę. Będziemy Cię odwiedzać, by wiedzieć ,że dobrze Ci idzie i nie grozi Ci zwolnienie.

Na czym polega rehabilitacja społeczna?

Pomagamy osobom niepełnosprawnym funkcjonować jako osoby dorosłe , jak najbardziej samodzielne, uczestniczące w życiu miasta, bezpiecznie poruszające się po nim, umiejące zadbać o siebie w domu, załatwić zakupy, sprawy urzędowe i zdrowotne, tak, aby nie były zdane jedynie na pomoc opiekunów.

Jakie zajęcia oferuje WTZ Pomost?

W pracowni gospodarstwa domowego: samodzielność :przygotowywanie posiłków, prace domowe - sprzątanie, pranie, prasowanie, dbanie o odzież, prace ogrodnicze, zakupy, catering, kelnerstwo, pomoc kuchenna

W pracowni socjoterapeutycznej: dorosłość : samodzielne planowanie i działanie, załatwianie spraw urzędowych, socjoterapia –grupowe zajęcia rozwijające aktywność społeczną i komunikację, dorosłość osób niepełnosprawnych intelektualnie

Z trenerem pracy: dobry pracownik :praktyki zawodowe w poznańskich firmach, szkolenia aktywizujące, wprowadzenie na stanowisko pracy

W pracowni edukacyjno-zawodowej: mądra głowa: reedukacja, korzystanie z Internetu, komputerów, tabletów i urządzeń biurowych oraz fotografia. Zajęcia z trenerem pracy: przygotowanie do podjęcia aktywności zawodowej.

Z fizjoterapeutą: zdrowie: treningi i zajęcia usprawniające,fizykoterapia.

W pracowni motoryki małej: zręczne dłonie: filcowanie, papieroplastyka, tkactwo, wikliniarstwo

W pracowni sztuk użytkowych: artystyczna dusza: sztuka użytkowa w każdej formie, krawiectwo i sitodruk

Z psychologiem: dobre rozwiązania: wsparcie psychologiczne wg indywidualnych potrzeb, konsultacje dla opiekunów/rodziców, zajęcia relaksacyjne, biblioterapia

Na czym polega rehabilitacja zawodowa?

Uczestnicy podczas zajęć w pracowniach nabywają podstawowych cech dobrego pracownika: punktualności, dokładności, utrzymania porządku na stanowisku pracy, a także opanowują proste czynności , które mogą wykorzystywać w prawdziwej pracy. Chodzą też na praktyki zawodowe do firm z otwartego rynku pracy , aby poznać i wybrać sobie pracę ,która im najbardziej odpowiada. Pomaga im trener pracy, pracując w modelu zatrudnienia wspieranego.

W jakich branżach praktykują uczestnicy WTZ?

Uczą się pracy w kawiarni, restauracji, usług cateringowych, prac sprzątających, utrzymania zieleni, ogrodnictwa, cukiernictwa, pakowania, wykładania towarów w markecie, prac drukarskich, konfekcjonowania i etykietowania towarów. Znajdujemy takie miejsca praktyk , aby uczestnicy mieli szansę ćwiczyć zgodnie ze swymi umiejętnościami, talentami, zainteresowaniami.

Kiedy odbywają się zajęcia w WTZ?

Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.Osoby niepełnosprawne zapewnione mają codziennie 7 h rehabilitacji w godzinach 7:30-14:30. Latem okresowo placówka jest zamknięta.

Odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/wtzpomostpsoni/